kalendoriaus ikona

Spalio 27 d. 15 val.

socialinės medijos 4
žemėlapio ikona

Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Kviečiame dalyvauti renginiuose apie dezinformaciją socialiniuose tinkluose kartu su VšĮ „Pilietinio atsparumo iniciatyva“.

Gyvename XXI a., kuriame visiškai pasikeitė agresijos formos: priešas pasitelkia subtilesnes formas, mažiau identifikuojamas taktikas, kurias sunku pastebėti. Laiku paskleista dezinformacija, klaidinančios naujienos ir propaganda viešojoje erdvėje gali būti netgi naudingesnė nei fizinis karinės galios demonstravimas. Šiuolaikiniame (dez)informacijos amžiuje mes nuolatos bombarduojami informaciniais pranešimais, naujienomis, kurie ne visada kalba tiesą.

Dalyvauk VšĮ „Pilietinio Atsparumo Iniciatyva“ organizuojamuose mokymuose ir jų metu galėsi išgirsti Lietuvos dezinformacijos ir medijų raštingumo ekspertus, kartu su jais diskutuoti apie netikras naujienas, informacinius karus ir dezinformaciją. Šių mokymų tikslas į dezinformacijos problemą pažiūrėti interaktyviai ir pateikti naudingos informacijos kaip su tuo kovoti. Mokymų metu bus bandoma suprasti skaitytojų kartą, jų poreikius ir informacijos supratimą, analizuoti, kaip lavinti kritinį mąstymą vartojant medijas.