Jūs lankotės svetainėje

Medijų ir informacinis raštingumas

Kas yra slapukas?

Slapukas – tai nedidelis informacijos failas, atsiųstas į Jūsų kompiuterį ar kitą įrenginį (pavyzdžiui, mobilųjį telefoną) Jums naršant atitinkamoje interneto svetainėje ir išsaugomas Jūsų naršyklėje. Slapukas atsiunčiamas į Jūsų kompiuterį ar kitą įrenginį tam, kad išsaugotų duomenis apie Jūsų naršyklės nustatymus (pvz. ekrano dydį ir kalbą), bei perduotų statistiką (pvz. kokius vidinius puslapius aplankėte).

Kokie slapukai ir kokiu tikslu naudojami šioje svetainėje?

Šioje svetainėje naudojami trijų rūšių slapukai.

Funkciniai – techninė saugykla arba prieiga yra griežtai būtina siekiant teisėto tikslo – sudaryti sąlygas naudotis svetainę be trikdžių.

Statistikos – techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik statistiniais tikslais. Statistiniai slapukai leidžia surinkti nuasmenintą informaciją apie vartotojus ir jų aplankytus vidinius šios svetainės puslapius. Šių slapukų dėka mes negalime sužinoti Jūsų vardo ir pavardės ar tikslios gyvenamosios vietos bei kitų jautrių duomenų. Bet pvz. galime sužinoti iš kokios šalies ir miesto lankytojas, kokius vidinius puslapius aplankė.

Rinkodaros – techninė saugykla arba prieiga reikalinga norint stebėti vartotojo elgseną svetainėje ar keliose svetainėse panašiais rinkodaros tikslais.

Įterptas turinys iš kitų išteklių

Svetainėje gali būti įterpto turinio iš kitų išteklių (pvz. video, audio, paveikslėlių, dokumentų, tekstų). Įterptas turinys kartais renka informaciją apie naudojimą, pvz. svetainėje yra įterptų video iš YouTube, todėl YouTube skaičiuoja peržiūrų kiekį. Jūs galite nesutikti priimti slapukų, tuomet negalėsite peržiūrėti video, bet jokia informacija nebus perduota į YouTube. Tačiau dažniausiai įterpimai iš YouTube yra iš mūsų valdomo YouTube kanalo, todėl Jūsų sutikimas priimti slapukus ir video peržiūra mums padės suprasti kokie video patys populiariausi ir aktualiausi.

Su kuo dalinamės informacija?

Surinkta nusameninta statistika reikalinga tik mums, paslaugų tobulinimui, todėl ja nesidaliname, tačiau statistiniai informacijai surinkti naudojame paslaugų teikėjų įrankius, pvz. Google Analytics, todėl informacija saugojama jų serveriuose.