Greata Kėvalaitienė, foto – Pauliaus Židonio

Spalio pabaigoje Lietuvos bibliotekose antrąsyk praūžė Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo (MIRKT) savaitė. Iš visų bibliotekų surinkus informaciją, apibendrinti projekto rezultatai. Juos pristato Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vadovė, tarpbibliotekinės darbo grupės koordinatorė Greta Kėvalaitienė.

MIRKT savaitę bibliotekos organizuoja antrus metus. Į ką orientuotasi šiemet?

Šiais metais daugiausia dėmesio skyrėme gyviems susitikimams bibliotekose, tačiau nepamiršome suteikti galimybę juos stebėti virtualiai. Kad ir kur būtum, biblioteka gali būti tavo ekrane.

Kuo galima būtų pasidžiaugti?

Galime pasidžiaugti suradę projekto identitetą, lengvą bei šmaikštų šūkį „MIRKT ir aišku“. Tikimės, kad tai taps visiems pažįstama ir artima tema. Šiemet tikrai labai džiugino bibliotekų įsitraukimas. Šimtai renginių, iniciatyvų ir puikaus turinio – bibliotekininkų kūrybiškumas tiesiog stebina!

Kas buvo sudėtingiausia kuriant ir įgyvendinant renginių programą?

Iššūkių tikrai netrūko, tačiau bibliotekos juos mėgsta, todėl džiaugiamės ir jų turėdami. Kiekviename projekte galėtų būti skirta daugiau dėmesio sklaidai, reklamai, viešinimui. Tad ir šįkart žiniasklaidos dėmesio norėjosi daugiau.

Ar teko išgirsti, kaip renginius įvertino visuomenė?

Atsiliepimų, kaip ir visada, sulaukėme labai įvairių. Džiugina, kad daugiausia teigiamų. Labai tikimės, kad išsakytus lūkesčius galėsime ir kitąmet bandyti atliepti, vėl kviesime susitikti ir didinti savo kompetencijas medijų ir informacinio raštingumo srityje.

Kaip manote, ar MIRKT žmonėms vis dar burtažodis?

Manau, kad jis visada bus burtažodis, nes pasaulis sukasi per greitai, būdų apgauti daugėja, jie vis sudėtingesni. Turime būti šalia tų, kas labiausiai pažeidžiami, kartu tobulėti su tais, kurie yra savo sričių profesionalai. Įtraukiančios formos, šmaikštumas ir abipusis pasitikėjimas gali mus burti draugėn. O kiti metai tikrai bus dar įdomesni!


MIRKT savaitė‘2023 skaičiais

Organizatoriai suplanavo 74 renginius. Aktyvios bibliotekos šį skaičių padidino keturis kartus. Skaičiuojama, kad iš viso vyko apie 300 renginių. Daugiausia – mokymų (87) ir edukacijų (36).

Gyvai vykusiuose renginiuose dalyvavo apie 4200 žmonių.

Net 43 bibliotekose vyko orientacinis žygiai – skirtingais maršrutais žingsniavo apie 1000 žmonių.  

7 virtualių renginių transliacijas stebėjo apie 7500 gyventojų.

Virtualų pabėgimo kambarį išbandė 1963 dalyviai (138 iš kambario pavyko „pabėgti“).

Skaitymo iššūkį įveikė 47 skaitytojai.

Atlikus bibliotekų darbuotojų apklausą, nustatyta, kad patys bibliotekininkai savaitę įvertino 8,92 balo iš 10.


Visa informacija apie bibliotekų vykdomas medijų ir informacinio raštingumo iniciatyvas, programas – svetainėje „Biblioteka visiems“ ir bibliotekų interneto svetainėse, specialioje „Facebook“ paskyroje (Medijų ir informacinis raštingumas bibliotekose) bei Instagrame (Klaudija_klausia).

Informaciją parengė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

Pasiruošimas žygiui

Similar Posts