Veda: Darius Matas, Lietuvos žurnalistikos centro (toliau- LŽC) atstovas

Sveikinimo žodis: Lietuvos respublikos Kultūros Ministerija, LNB generalinis direktorius prof. Renaldas Gudauskas, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas Rimantas Žylius.

Paskaita (iki 15 min), VDU prof. Auksė Balčytienė, VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė, UNESCO Uni-Twin medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centro viena iš vadovių, DIGIRES – skaitmeninio atsparumo tyrimų centro vadovė.

Diskusija: Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato generalinė sekretorė Miglė Mašanauskienė VDU prof. Auksė Balčytienė ir Prof. Jonas Ruškus

Kodėl medijų ir informacinis raštingumas yra svarbus? Renginyje aptarsime kas iki šiol yra padaryta šioje srityje ir ką svarbaus turime padaryti, kad pasiektume užsibrėžtus tikslus. Svečiai diskutuos apie globaliai reikšmingus aspektus, kurie susiję su MIR plėtote ne tik Lietuvoje, Europos Sąjungoje, bet ir visame pasaulyje. Šiandieniniame kontekste ypač svarbu kalbėti apie tai, kaip globalių problemų (dezinformacijos, manipuliacijų pliūpsnių) sprendimus inicijuoja tarptautinės organizacijos ir kaip šios iniciatyvos įgyvendinamos lokaliai.